خوش آمدید

جستجو

تبلیغات

ریال ایران ذلیل ترین و بی ارزش ترین پول جهان

  ریال ایران یا تومان خوار ترین و بی ارزش ترین پول دنیاست و در طی ۳۴ سال گذشته نسبت به دلار ۵۰۰۰ برابر شده و دلار ۷۰ ریال سال ۱۳۵۷ به ۳۸۰۰۰ ریال در سال ۱۳۹۱ رسیده است در صورتی که در یک قرن گذشته ریال ایران در ابتدا برابر۱ پوند انگلیس بوده و هر ریال برابر ۲ دلار امریکا بوده و الان ۳۸۰۰۰برابر شده و با تعویض واحد پولی ایران میتوان اعتبار از دست رفته باز گرداند و مثلا واحد پولی جدید مثل پارسی و پارسیان ایجاد شود که هر واحد پولی آن برابر درصد مشخصی از طلاو سکه باشد اگر دقت کنیم متوجه میشویم در این ۳۴ سال بعد از انقلاب چه بسا بسیار کسانی بوده اند که با دلال بازی و کلاهبرداری یک شبه ره صد ساله پیموده اند و اگر ارزش پول چند سال ثابت بماند دلال ها هم مجبورند کار کنند و ثروتشان به چرخه تولید بپیوندند اگر بخواهیم ایرانی آباد داشته باشیم آن زمان است که هر کس کار بیشتری انجام میدهد از پول بیشتری برخوردار است نه آنکسی که شارلاتان تر است چرا باید پولمان اینقدر بی ارزش شود که هیچ کشوری حتی افغان ها پول ما را قبول نداشته باشند این رسوایی و بی ارزشی تا کجا میخواهد ادامه یابد و پولدارها روز بروز داراتر و فقیرها فقیر تر شوند. رجال ما از کار و سرمایه ایرانی و تولید ملی اینگونه باید حمایت کنند.با ۱۵ درصد افزایش حقوق کاهش تولید افزایش قیمت تورم ۳۰۰ درصدی کاش بجای استفاده از انرژی هسته ای اول به اقتصاد و بالا بردن سطح و کیفیت تولید می پرداختیم و فرهنگ بدست آوردن پول مفت با بالا بردن قیمتها از طریق سوداگری دلالی و واسطه گری آن هم بخاطر اقتصاد بسته در انحصار دولت آن هم با محدود کردن کالای خارجی و گران کردن آن جلوی رقابت را میگیرند و بازاریها هم بخاطر آنکه توان خرید مردم کم است ناچارند جنس بنجل ارزان قیمت وارد کنند و مردم بناچار باید جنس بی کیفیت ایرانی بخرند یا جنس بنجل چینی تا زمانیکه رقابت در تولید نباشد روز بروز ارزش پول کشور خوار و ذلیل تر می شود درد مردم با پول یارانه حل نمی شود درد مردم این است که حقوق یک کارمندی که سال قبل  ۸۰۰هزار تومان حقوقش بوده و حدود ۸۰۰ دلار می شده که امسال حدود ۲۰۰ دلار شده و دیگر با این پول توان خرید مایحتاج اولیه اش را ندارد بنظر من اقتصاد دانان باید جمع شوند و فکری بحال اکثریتی که تحت فشار هستند بنمایند.مثلا تورم بین سال ۹۰تا ۹۱ را ۳۰۰ درصد در نظر بگیرید که دلار جهشی سه الی چهار برابری داشته حداقل حقوق کارگر مثلا در سال ۹۰ را۳۰۰هزار تومان در نظر بگیریم برابر ۳۰۰ دلار می شده ولی الان حدود ۷۵ دلار میشود و اگر حقوق یک کارگر بخواهد مثل شرایط سال ۹۰ بشود ۳۰ سال زمان میبرد که حقوقش به سال ۹۰ برسد آنهم اگر رشد تورم صفر باشد دولتی که میگوید امکان برگشت دلار ۱۰۰۰ تومانی نمیباشد و میخواهد همه چیز را آزاد کند و عدالت را هم میخواهد برقرار کند بیاید به این ۲۰ میلیونی که زیر خط فقر زندگی میکنند مابه التفاوت حقوق را بجای کارفرما پرداخت کند چون دولت دلار را گران کرده نه کارفرما الان مبنای حقوق کارمندان همان دلار ۱۰۰۰ تومانی است ولی هزینه ها دلار ۴۰۰۰ تومانی الان که حقوق یک کارگر حدود ۴۰۰هزار اومان است حدود یک میلیون دولت باید مابه التفاوت به یک کارگر بپردازد تا بتواند یک زندگی در حد سال قبل داشته باشد و کارمندان هم به این صورت و براحتی دولت میتواند از مالیات حاصل از دارایی ثروتمندان این کار را انجام دهد و نیازی نیست از جیبش پرداخت کند.

    فهرست 10 واحد پولی که در حال حاضر بیشترین قدرت خرید (‌معاوضه در برابر دیگر واحد های ارزی )‌ را در جهان دارند شاید شما را متعجب کند. البته باید به این نکته توجه داشت که بالاترین ارزش به معنی قدرتمند ترین نیست. به عنوان مثال یک دینار کویت دارای ارزش برابری بالایی است اما این واحد پولی کاربرد زیادی در خارج از مرزهای جغرافیایی این کشور ندارد.


  1- دینار کویت مقام نخست را در بین پولهای با ارزش جهان بازی می کند، این واحد پولی به 1000 فلس تقسیم می شود (دینار کویت: ISO 4217 کد KWD) یک دلار برابر با 3.53 دینار کویت
  2 – مقام دوم ارزش برابری را در بین واحد های پولی دینار بحرین در دست دارد که این واحد نیز به 1000 فلس تقسیم می شود . گفتنی است دینار بحرین به جای روپیه خلیج فارس در سال 1965 معرفی شد .یک دلار برابر با 2.65 دینار بحرین(دینار بحرین BD، کد: BHD)
  3 – مقام سوم
  در بین با ارزش ترین پولهای جهان به ریال عمان تعلق دارد که به 1000 بیضا تقسیم می شود . یک دلار برابر با 2.59 ریال عمان (ریال عمان ISO 4217 کد OMR) پیش از 1940 روپیه هند و ماریا ترزا در پادشاهی عمان به عنوان واحد های پولی دست به دست می شدند،‌ در این سال برای استان ظفار ریال معرفی شد و سپس در تمامی این کشور واحد مرجع قرار گرفت .البته روپیه هند تا سال 1959 در این کشور ارزش خود را حفظ کرد.
  4- مقام چهارم پرارزش ترین پول دنیا
  به لاتس واحد پول لتونی تعلق دارد که هر واحد آن برابر با 100 سانتیمی است . یک دلار برابر با 1.83 لاتس (لاتس لتونی ISO 4217 کد: LVL یا 428 lats)  5-
  در جایگاه پنجم مقام پنجم پرارزشترین پول های جهان پوند استرلینگ قرار دارد که معمولا با نام پوند شناخته می شود. هر پوند به 100 پنس تقسیم می شود. یک دلار برابر با 1.58 پوند (نماد: $ ISO کد: GBP) این ارز چهارمین ارز پرمعامله جهان پس از دلار آمریکا، یورو و ین ژاپن نیز هست.
  6- جایگاه ششمین پول پرارزش جهان
  به پوند فالکلند که جزیره ای در اقیانوس اطلس جنوبی است تعلق دارد. ارزش این پول به پوند انگلیس ثابت تعریف شده است. یک دلار برابر با 1.589 پوند (‌پوند فالکلند ISO 4217 FKP کد: FK )
  7- مقام هفتم در فهرست پول های پرارزش جهان به پوند جبل الطارق تعلق دارد. یک دلار برابر با 1.589 پوند ( کد: GIP) ارز از جبل الطارق است. تا سال 1872 در این منطقه هر دو سیستم پولی انگلیسی و اسپانیایی به کار گرفته می شد اما کاهش شدید نرخ پول اسپانیا با عث حذف این سیست پولی در جبل اطارق شد تا اینکه در 1927 این منطقه اسکناس خود را منتشر کرد.

  8 – هشتم فهرست پرازرشترین پول های جهان در حال حاضر در اختیار پوند سنت هلن است که جزایری در اقیانوس اطلس هستند. این واحد پولی در بابر پوند استرلینگ ثابت و به 100 پنس تقسیم شده است.  9 – جایگاه نهم
  از پول های باارزش جهان به (SDRs) یا واحد پولی صندوق بین المللی پول تعلق دارد . این سبد ارزی شامل چهار ارز جهان روا است با ترکیب 41.9٪ دلار امریکا، 11.3٪ پوند استرلینگ،‌ ، 37.4٪ یورو و 9.4٪ ین ژاپن (SDRs ISO 4217 کد: XDR)  10– جایگاه دهمین
  با ارزش ترین پول جهان به دلار آمریکا تعلق دارد. کنگره ایالات متحده آمریکا در ۶ ژوئیه ۱۷۸۵ دلار را پول رسمی این کشور اعلام کرد. (دلار آمریکا USD)
  این مطلب تا کنون 9 بار بازدید شده است.
  منبع
  برچسب ها : دلار ,پوند ,واحد ,ارزش ,جهان ,برابر ,دلار برابر ,واحد پولی ,تعلق دارد ,دینار بحرین ,دینار کویت ,
  ریال ایران ذلیل ترین و بی ارزش ترین پول جهان

تبلیغات


  محل نمایش تبلیغات شما

پربازدیدترین مطالب

آمار

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر